Štěstí doručeno

Tony Hsieh

Tony Hsieh je americký podnikatel nejvíce známý jako generální ředitel Zappos.com. V roce 1999 svoji předchozí společnost LinkExchange prodalspolečnosti Microsoft za 265 milionů dolarů. V roce 2010 se kniha Štěstí doručeno dostala na prvním místo v seznamu New York Times Best Seller a od té doby je Hsieh považován za odborníka na zákaznický servis a firemní kulturu.

Hlavní myšlenkou knihy je postavit úspěšnost podnikání na štěstí a plnění životních tužeb svých zaměstnanců a zákazníků. Tony Hsieh vypráví příběh o jeho společnosti Zappos, která demonstruje, jak dlouhodobé myšlení a sledování vašich vášní může vést nejen k ziskům, ale také ke šťastnému životu vašich zaměstnanců, zákazníků i vás samotných. Kniha popisuje alternativní přístup k podnikové kultuře, který se soustřeďuje na jednoduchý koncept - uděláte lidi kolem vás šťastnými a tím zvýšíte vlastní štěstí.

Dělat byznys a přinášet štěstí?

Firemní kultura a zákaznický servis jsou klíčem k úspěšnému podnikání. Koneckonců, štěstí je to, co všichni v životě hledají, a firma může být úspěšná pokud najde způsob, jak učinit své zaměstnance, zákazníky a partnery šťastnými. Toho je dosaženo mimořádným zákaznickým servisem a jedinečnou kulturou společnosti, ve kterou zaměstnanci věří.

Je důležité najít jednu věc, která vás uspokojuje a naopak tu, kterou dělat nechcete.

Byznys a štěstí? Jde to?

Získat tipy

Hlavní myšlenky knihy:

Věnování se něčemu, co vás vnitřně uspokojuje je mnohem důležitější než vydělat spoustu peněz a dělat to, co nemůžete vystát. Když se budete rozhodovat, kudy dál, musíte se rozhodnout, jestli k sobě budete upřímní - jestli zastavíte svůj hon za penězi a začnete se honit za tím, co vás dělá šťastným.

Způsob, jak najít, co vás dělá šťastným, je poznat a vyzkoušet hodně věcí a prostě to zjistit. Během této cesty byste si měli také uvědomit, co dělat nechcete. Čím více věcí vyřazujete z vašeho seznamu, tím jednodušší je najít vaši skutečnou vášeň. A čím blíže se dostanete k nalezení vaší vášně, tím méně je pravděpodobné, že vás budou trápit noční můry a zlé sny.

  • Jednejte pomalu, rychlý růst může být kontra produktivní, pokud jste najali špatné lidi.
  • Úspěch vaší firmy je úzce svázán s vaší kulturou, proto se zaměřte na vytvoření toho, čemu opravdu věříte.
  • Snažte se vždy učit a učiňte z toho prioritu i pro vaše zaměstnance.
  • Vyberte si jednu věc, v které má být vaše firma nejlepší a na tu se zaměřte.
  • Nepokoušejte se budovat zvuk značky, zaměřte se na budování důvěry tím, že o lidi pečujete.
  • Mějte představu o vyšším cíli tak, aby konečným výsledkem bylo štěstí.

A jaké jsou postřehy dalších významných osobností českého internetu?

Pavel Kotas, CEO Hotel.cz
Štěstí doručeno mě hlavně  inspirovalo ke změně myšlení nad mou rolí v podnikání. Místo "založit firmu, naboostovat, prodat a investovat do dalších startupů" jsem si uvědomil, že chci mít jednu skvělou partu, makat na její firemní kultuře a zkrátka víc si vážit existujících zaměstnanců i zákazníků. Což s pocitem, že chci firmu za 3-5 let hlavně dobře prodat moc nejde dohromady. Nic proti chronickým startupistům ani investorům :) 🐦 sdílet na Twitteru

Jan Kvasnička, UX designér a online marketér
Pokud máte e-shop, je to pro vás povinná četba. Tony, zakladatel Zapposu, popisuje svůj příběh jak založit firmu, která bude prosperovat a bude mít zároveň nejšťastnější zaměstnance a partnery. Vše je psáno v příbězích, čím si firma a Tony prošli. Najdete tam spoustu inspirace a nápadů na vylepšení pro vaši firmu i e-shop. Kniha se čte opravdu rychle, jelikož vás to chytí a chcete vědět, jak to vše dopadne. Četl jsem ji 2x, poprvé 5 let zpět a podruhé loni, a vždy jsem si z ní vypsal jiné poznámky vzhledem k tomu, jaké aktuální problémy u svých klientů řeším. Doporučuji vám udělat to samé a přečíst ji podruhé, pokud jste ji četli několik let zpět :)  🐦 sdílet na Twitteru
David Kočí, UX designér
Firma Zappos je krásný příklad, jak se kolem skvělé zákaznické podpory a zaměření na zákazníka dá vybudovat úspěšný business. Pro Zappos není "zákaznická podpora" pouze oddělení, je to priorita celé firmy. Doporučuji přečíst, skvělá knížka, kterou se může nechat inspirovat každý e-shopista. 🐦 sdílet na Twitteru

Odebírejte souhrny oborových knih zdarma

Informovat o nových souhrnech knih
více z blogu

Mohlo by se vám také líbit

Knihy
Rework
Zjistit více
Knihy
Nenuťte uživatele přemýšlet
Zjistit více
Knihy
Nikdy nedělej kompromis
Zjistit více