Rework

Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Autory knihy jsou vlastník a spoluzakladatel zakladatel firmy 37signals (nyní Basecamp) Jason Fried a dánský programátor David Heinemeier Hansson, autoři slavného bestselleru Restart.

Autoři přináší zajímavý pohled na start vlastního podnikání. Spuštění a provoz společnosti je mnohem jednodušší, než kdy předtím. Chcete-li vybudovat úspěšnou firmu, musíte do svého produktu vstříknout svou vlastní jedinečnost a přijmout výhody toho “malého”. Vybudovat skvělé pracovní prostředí tím, že zdůrazníte důvěru, nezávislost a zaměření. Vytvořte silné jádro firmy - to, co bude stabilní v čase, a spusťte to. Detaily doladíte již za chodu. Když firma 37signals uvedla na trh svůj produkt Basecamp, nebyl například připravený ani systém na účtování zákazníků. Ale s měsíční periodou fakturace věděli, že mají 4 týdny na to, aby ho doplnili.

Hlavní myšlenky knihy:

  • Stůjte si za tím, na čem vám záleží - jediný způsob, jak dosáhnout pocitu oddanosti, kterou vyžaduje úspěšná společnost, je dělat něco, na čem vám záleží. Pokud něco děláte, dělejte to, na co byste mohl být pyšný.
  • Udělej svůj výrobek nenapodobitelný, abyste mohli sdílet vše, co znáte - pokud je vaše společnost úspěšná, ostatní se ji pokusí zkopírovat. Jedinou obranou je udělat váš produkt nenapodobitelným tím, že ho uděláte jedinečným.
  • Vychutnávejte si to, že jste malí, ale nezapomeňte, že děláte business - mnoho malých začínajících podnikatelů touží po věhlasu a větším uznání, ale větší není vždy lepší. Třeba elitní školy jako Harvard a Cambridge. Myslíte si, že mají za cíl rozšířit své kampusy po celém světě a vzdělávat stovky tisíc lidí ročně? Není to tak. Místo toho jsou pohodlné a mají velikost, jakou by měly být.
  • Méně je více - začněte říkat ne a udržujte váš produkt “štíhlý”.
  • Nezapojujte velké firmy do marketingu a komunikace - buďte upřímní, osobní a hbití - reklama a aktivní marketing jsou drahé způsoby, jak se spojit se zákazníky. Místo toho budujte publikum sdílením informací, které ocení a ochotně se vrátí. Tímto způsobem získáte jejich pozornost a zdarma.
  • Zaměstnávejte lidi jen tehdy, když je to naprosto nezbytné, a zapomeňte na životopisy - důvěřujte svým instinktům.

Jaké jsou další tipy (nejen) do začátku podnikání?

Získat tipy

Odebírejte souhrny oborových knih zdarma

Informovat o nových souhrnech knih
více z blogu

Mohlo by se vám také líbit

Knihy
Nenuťte uživatele přemýšlet
Zjistit více
Knihy
Nikdy nedělej kompromis
Zjistit více
Rozhovory
Rozhovor s Pavlem Cody Ungrem: Proč se UX neobejde bez SEO a SEO bez UX?
Zjistit více