Jak funguje Google

Eric Schmidt, Jonathan Rosenberg

Eric Schmidt je bývalý generální ředitel společnosti Google a Jonathan Rosenberg pracoval jak produktový vedoucí společnosti Google.

Autoři knihy sdílí informace o podnikání  v jednom z nejúspěšnějších technologických start upů historii. Kniha napsaná bývalými vrcholovými manažery ve společnosti, líčí krok za krokem cestu firmy k úspěchu. Seznamte se s plánem, který může následovat i vaše firma.

Společnost Google je jednou z nejúspěšnějších technologických společností na světě, a to zejména díky rychlému vzestupu na vrchol. Od svého založení v roce 1998 se společnost Google rychle stala světovým lídrem v oblasti vyhledávání na internetu a od té doby se rozšířila do dalších klíčových technologických odvětví, jako jsou e-mail, mobilní technologie a sociální sítě.

Ani nyní po více než 15 letech, Google stále neztrácí svou mentalitu start upu. V knize je vylíčeno, jak zakladatelé společnosti Google Larry Page a Sergey Brin, generální ředitel Eric Schmidt a vedoucí produktů Jonathan Rosenberg vytvořili podnikovou kulturu, která rok co rok přiláká špičkové inženýry - zaměstnance, kteří neúnavně vyvíjí inovativní produkty.

Dozvíte se, jak se Google zaměřuje na získávání inteligentních kreativců - zaměstnanců, kteří kombinují technické know-how se zvídavou a ambiciózní osobností. Vedení tvrdohlavých kreativců, kteří se nikdy nepodřizují zavedeným postupům, není snadné, ale výsledky - jak prokazuje úspěch společnosti Google - stojí za to.

Co mohu dělat stejně jako Google?

Získat tipy

Hlavní myšlenky knihy:

Chcete-li rozvíjet inovační kulturu, jakou má společnost Google ve vlastní firmě, udělte prioritu tomu, abyste přijímali a zaměstnávali "inteligentní kreativce" nebo jedinečně talentované a motivované zaměstnance. Znamená to vynaložit určité úsilí, možná budete muset upravit svůj styl vedení, ale výsledek bude stát za to.

  • Skvělé produkty vyvinuté fenomenálními zaměstnanci jsou rozhodující pro obchodní úspěch.
  • Zajistěte, aby zaměstnávání inteligentních kreativců bylo ve vaší firmě nejvyšší prioritou.
  • Vytvářejte kreativní, svobodomyslnou firemní kulturu, která bude přitahovat zaměstnance na špičkové úrovni.
  • Chcete-li se připravit na nečekané výzvy, vytvořte strategickou nadaci, která ponechává prostor pro změnu.
  • Pokud jste vedoucí inteligentních kreativců, je vaší úlohou prosazovat živou diskusi, ne svá rozhodnutí.
  • Inteligentním kreativcům prospívá  otevřené pracovní prostředí v týmu. Nemůžete uměle prosazovat inovace, ale můžete vytvořit klima, které jim přeje.

A jaké jsou postřehy dalších významných osobností českého internetu?

‍Martin Šimko, SEO konzultant
Nejvíce mě zajala kniha Jak funguje Google. Líbí se mi na ní styl přemýšlení — sami ničeho nedosáhneme, potřebujeme k tomu další lidi. Nejsnazší cesta je proto najmout si co nejlepší lidi (Google je označuje jako “chytré kreativce”) a dát jim volný prostor. Vyhrávají dobré nápady nehledě na pozici člověka a naprostá otevřenost ve firmě. 🐦 sdílet na Twitteru
Michal Blažek, specialista na výkonnostní marketing a automatizaci
V knize mě hlavně zaujal úplně nový pohled na HR a plánování. HR se bere jako jádro firmy a jedna z hlavních úloh manažera. Při plánování se počítá s tím, že nikdo neví, co bude. Jaká bude nová technologie a nové požadavky trhu. 🐦 sdílet na Twitteru

Odebírejte souhrny oborových knih zdarma

Informovat o nových souhrnech knih
více z blogu

Mohlo by se vám také líbit

Knihy
Rework
Zjistit více
Knihy
Nenuťte uživatele přemýšlet
Zjistit více
Knihy
Nikdy nedělej kompromis
Zjistit více