Rozhovory

František Kusovský jako první designer mezinárodního startupu Intercom

Autor článku
Michael Repetný

Intercom je jednou z nejrychleji rostoucích společností v Silicon Valley. Od roku 2011 vyrostl z malého startupu sedícího v irském coworkingu v nadnárodní společnost s více jak 300 zaměstnanci. V rozhovoru jsme vyzpovídali prvního designéra, který do společnosti přišel. František Kusovský v prvním dílu rozhovoru prozradil, jak vypadá spolupráce s týmem rozesetým po celém světě a proč je pro něj, i po letech praxe, nakonec užitečný návrat do školy.

Srovnání firem v počtu let pro dosažení ročních tržeb o výši $100M.

Tvoje pozice v Intercomu se jmenuje „Visual designer“. Mohl bys nám o svojí práci povědět více?

Ono je vše v podstatě spjaté s tím, že jsem už v Intercomu skoro 5 let. Celou dobu funguji mimo kancelář a v podstatě jsem i první designér, který byl ve firmě. Prošel jsem si díky tomu vším možným, všemi designovými fázemi, sáhl jsem si na produkt design, na marketing, na brand…

Pozice je tedy vlastně furt visual design, jen jsem se nakonec usadil v brand design teamu a zaměřuji se primárně na branding. I tady si člověk sáhne na různe projekty, ať už podle potřeby, nebo toho, na čem by rád pracoval a zdokonaloval se.

Jak se člověk do firmy jako Intercom dostane, navíc i vzhledem k faktu, že pracuje vzdáleně?

Zajímavé na tom všem je, že jsem se do Intercomu dostal přes sociální designérskou síť Dribbble. V podstatě to začalo e-mailem od CEO, kterého jsem si zprvu ani nevšiml a nechal jsem zprávu týden ležet neotevřenou. Pokud si to dobře pamatuji, bylo v ní napsáno, zda je alespoň 0,001 šance, že bych s nimi spolupracoval. Já jsem jim následně odepsal, že existuje šance přinejmenším 99,999 %, že ano (směje se).

dribbble-kusovsky

Poté vše nabralo rychlý spád. Koupili mi letenku do Dublinu, odkud Intercom původně pochází. V Irsku tehdy seděl v coworkingu malý tým 7-8 lidí, se kterými jsem zašel na kafe a následně přišla nabídka práce.

Dribbble je platforma, kde grafici ukazují svojí práci. Je jich tam ale spousta. Co byl pro zahraniční startup onen impuls se ti ozvat? Jak si tě mezi dalšími konkurenty všimnuli?

On před 5 lety nebyl Dribbble tolik plný jako dnes. Bylo tak mnohem snadnější všimnout si někoho, kdo má odlišný styl. Zábavné na tom bylo, že já sám jsem v dané době freelancoval asi jen jeden rok, což byl stále začátek mojí grafické kariéry. Snažil jsem se mít vlastní grafický styl a zbytek byla náhoda.

Když jsem ve firmě začínal, byl květen 2012 a Intercom byl v tu dobu starý něco přes půl roku.

Dostal jsi se od produktového designu přes marketing až po brand design. Šlo to postupně, nebo jsi dělal vše naráz?

Vše naráz. Marketingové materiály, landing page, tisíc různých verzí všeho, co tě jen napadne. I produkt se od začátku ladil. Řešilo se, co jak bude vypadat a jak vše bude fungovat. On se výčet aktivit hodně měnil postupem času. Tvořili jsme weby, vizuálně nápaditý blog apod. Vzhledem k tomu, že jsem tam byl jediný, tak jsem dělal úplně všechno.

Když nad tím přemýšlím, vlastně mi prospělo, že jsem před nástupem do Intercomu dělal design poměrně krátce. Předtím to byl jen 1 rok freelancingu a ještě před ním dva roky jako zaměstnanec v oblasti designu. Skákání z jedné věci na druhou mi vůbec nevadilo, naopak. Např. na produkt design jsou dnes ve firmě lidi na plný úvazek. Já musel zvládat všechno prakticky sám. Hodně mi ale prospělo, že jsem viděl, jak se firma o 8 lidech někam posouvá.

intercom-blog

Jako jediný designér jsem ve firmě zůstal asi rok a půl. Poté začala vznikat pobočka v San Franciscu, kam zamířil marketing a branding. V Dublinu zůstal hlavně vývojový tým.

Přišla i fáze, ve které jsem se mohl sám rozhodnout, zda se chci přestěhovat do Dublinu, což by znamenalo, že budu dělat hlavně produktový design. Další variantou bylo San Francisco. Bohužel jsem tam ale nemohl odjet kvůli tomu, že nemám vysokou školu. Rozhodl jsem se proto, že zůstanu v Čechách. Naštěstí mi to bylo umožněno.

Design jsi nikdy předtím nestudoval? Co tedy?

Mám vystudovanou strojařinu, zkoušel jsem hned po ní i VŠ s úplně jiným zaměřením, ale ta mě neoslovila. Pak jsem se vrhl na marketing, focení apod. Našel jsem se až před třicítkou právě v designu. Nejprve jsem dělal v jednom e-shopu, pak v agentuře a nakonec jsem šel freelancovat.

dribbble-kusovsky1

Když jsem začal dělat jako freelancer, tak jsem se rozhodl, že si udělám bakaláře, kde jsem v podstatě po prvním semestr řekl „no way“, nic nového mě tam neučili. Skončil jsem se školou a po roce freelancingu jsem přešel do Intercomu.

Po pár letech v Intercomu jsem si znovu řekl, že bych mohl zkusit školu. V podstatě jsem zjistil, že to je jediný problém, proč se nemohu dostat do Ameriky.

Chybějící titul je v USA problém? Proč?

Když nemáš bakaláře, tak nezískáš pracovním vízum. Jsou tam různé výjimky, jako je talentové vízum (je těžké jej získat), snad existuje i nějaké na dlouholeté pracovní zkušenosti, ale tam je tuším podmínkou 12 let v oboru.

To je i důvod, proč je u nás hrozně moc šikovných designérů a skoro nikdo z nich není v USA, jen málo z nich má totiž VŠ. Freelancují, dělají pro agentury, škola pak z jejich pohledu není potřeba. Já měl stejný názor, teď jej trošku měním. Ale pokud chce člověk za oceán, do Kanady, USA, nebo třeba na Nový Zéland, je to mnohem jednodušší s titulem, než bez něj.

Na začátku jsi zmínil, že si tě Intercom před přijetím pozval do Dublinu. Jak vzali, že pro ně budeš dělat na dálku?

On to vůbec nebyl problém. V coworkingu měli dva stoly zmáčknuté k sobě a tam pracovali. Jednoho člověka takto měli ještě v Itálii, ten přišel do firmy jako 7. v pořadí. Dnes je v Intercomu asi 300-400 lidí a z toho 20-30 je remote, zbytek sedí v „kanclech“ v Irsku a USA.

dribbble-kusovsky2

Po vzniku pobočky v San Franciscu se uvažovalo, že bych se tam přemístil, abych s CEO (Eoghan McCabe) pracoval na designu. Na Intercomu je zajímavé, že prakticky všichni zakladatelé mají základ v designu. Ve chvíli, kdy ještě byla firma malá a šlo prakticky o dva stoly v coworkingu, nebyl problém zůstat v Praze a pracovat na dálku. Díky tomu, že šlo o Dublin, nebyl problémem ani časový posun. Navíc jsem tam často jezdil osobně.

Dá se týmová práce na dálku skloubit? Jaké nástroje a postupy využíváte?

Ze začátku, když jsem vše řešil hlavně s CEO a bylo ve firmě 8 lidí, to vůbec nebyl problém. Dodnes spousta komunikace funguje přes Google, e-maily, Skype… Hlavně na projektu bylo méně lidí a zadání bylo jednoznačnější. Komunikace probíhala max. mezi 2-3 lidmi a nebyl problém se na něčem domluvit. Pokud bylo zadání „uděláme marketingovou stránku, abychom zkusili, zda to funguje“, tak jsme jí prostě udělali.

Člověk si mohl s projekty více hrát. Existoval sice plán, ale vše bylo více otevřeno novým postupům. Dnes je ve firmě 10-20 týmů a každý z nich je rozložený na podskupiny, takže se každý zaměřuje na určitý problém.

Slack-Skype

Já jsem nyní součástí brand týmu, kde byl před půl rokem najatý lead designer. Máme tam ještě kreativního šéfa a v podstatě je to takový namixovaný tým. Jeden člověk je z Irska, já z ČR, další jsou v USA v San Franciscu a jeden člen je v Kansas City.

Co se týče týmu, používáme nástroje jako Wake, kde si sdílíme grafické podklady. Dále klasika Slack. One-to-one meetingy probíhají přes Google Hangouts. Pak máme člověka, který je za projekt zodpovědný a zařizuje, abychom měli potřebné materiály a informace. Stejně tak komunikuje s dalšími týmy. A ono to funguje.

Člověk zjistí, že není úplně problém, zda sedíte ve stejné kanceláři, nebo ne. Samozřejmě, někdy je lepší vyřešit věc hned v daný moment, takže časový posun a absence může být problém. Ale většinou jsem se nesetkal s tím, že by se projekt zasekl na tom, že bych právě nebyl v kanclu přítomen. Ale jako všechno ostatní, má to svá pro i proti.

více z blogu

Mohlo by se vám také líbit

Knihy
Rework
Zjistit více
Knihy
Nenuťte uživatele přemýšlet
Zjistit více
Knihy
Nikdy nedělej kompromis
Zjistit více