Blog

Knihy

Nikdy nedělej kompromis

Staňte se mistrem vyjednávání. Chriss Voss, FBI vyjednavač číslo jedna prozrazuje tajemství úspěšného vyjednávání.

Andrea Horáková
Knihy

Nenuťte uživatele přemýšlet

Navštivte dobře navržené webové stránky a ve vteřině najdete vše, co potřebujete. Surfujte na špatně navrženém webu a strávíte tam hrozně moc času.

Andrea Horáková
Knihy

Rework

Autoři známého bestselleru Restart tentokrát přináší zajímavý pohled na start vlastního podnikání. Spuštění a provoz společnosti je mnohem jednodušší, než kdy předtím. Chcete-li vybudovat úspěšnou firmu, musíte do svého produktu vstříknout svou vlastní jedinečnost a přijmout výhody toho “malého”.

Andrea Horáková
Knihy

Jak funguje Google

Dozvíte se, jak se Google zaměřuje na získávání inteligentních kreativců - zaměstnanců, kteří kombinují technické know-how se zvídavou a ambiciózní osobností. Vedení tvrdohlavých kreativců, kteří se nikdy nepodřizují zavedeným postupům, není snadné, ale výsledky - jak prokazuje úspěch společnosti Google - stojí za to.

Andrea Horáková
Knihy

Šíleně jednoduché: Posedlost jako základ úspěchu Apple

Autor zachycuje vnitřní procesy společnosti Apple, aby nám ukázal, jak můžeme pro naši práci aplikovat jednoduchost a proč složitost může bránit rozvoji společnosti. Čtenář se dozví o tom, jak Steve Jobs realizoval tuto strukturu v Apple a potvrdil ji také tváří v tvář kritikům.

Andrea Horáková
Rozbory webů

WorkLounge vs. zákazník

Jak snadno se objednává na webu správce kanceláří Worklounge? Prošli jsme objednávkový proces a vytvořili komentovanou prezentaci toho, co nás zaujalo a co by se dalo zlepšit.

Michael Repetný
Knihy

Inovátoři: Jak skupinka vynálezců, hackerů, géniů a nadšenců stvořila digitální revoluci

Počítač a internet patří mezi nejdůležitější inovace naší doby, ale jen málo lidí ví, kdo je vytvořil. Nebyli to jednotlivci, kteří je vykouzlili někde na půdě či v garáži a užívali si pak svou slávu na obálkách časopisů. Většina inovací digitálního věku se uskutečnila v týmu a je výsledkem spolupráce.

Andrea Horáková
Knihy

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu

Jeff Bezos je jedním z největších inovátorů a vizionářů této doby, podobně jako Steve Jobs mění celá průmyslová odvětví. A právě o vývoji dnes miliardového Amazonu a jeho houževnatém zakladateli kniha vypráví.

Andrea Horáková
Knihy

S potížemi je jedna potíž: nemají univerzální řešení

Ve své knize rozvíjí myšlenku, proč je výkonný generální ředitel nejsilnější a nejosamocenější, a jak může přežít veškerý stres a tlak.

Andrea Horáková
Knihy

Štěstí doručeno

Kniha popisuje alternativní přístup k podnikové kultuře, který se soustřeďuje na jednoduchý koncept - uděláte lidi kolem vás šťastnými a tím zvýšíte vlastní štěstí.

Andrea Horáková
Knihy

The Lean Startup

Kniha Lean Startup pomáhá začínajícím firmám a technologickým společnostem rozvíjet udržitelné obchodní modely. Vyzdvihuje kontinuální rychlé vytváření prototypů a zaměřuje se na zpětnou vazbu od zákazníků jako cenný zdroj informací.

Andrea Horáková
Knihy

Alibaba: Dům, který postavil Jack Ma

Poznejte příběh, kudy vedla v prostředí konzervativní Číny cesta Jacka od skromného anglického učitele k tomu, že se stal vládcem čínského konzumerismu, a objevíte, co dělá jeho impérium pro e-commerce tak pozoruhodně úspěšné.

Andrea Horáková
Rozhovory

Specialista na e-shopy Jan Kalianko: Na UX dnes musí myslet i pekař

Jaký je denní chléb UXáka a co jsou v současnosti nejpalčivější otázky kolem uživatelského prožitku? Jan Kalianko, přední český odborník na e-shopy a UX nás v rozhovoru nechal nahlédnout do své UX kuchyně.

Michael Repetný
Rozhovory

Rozhovor s Pavlem Cody Ungrem: Proč se UX neobejde bez SEO a SEO bez UX?

Pavel Ungr, přední český odborník na SEO, odkryl svůj pohled na dva světy, které se zdánlivě neprotínají, ale skutečnost je úplně jiná. Proč je důležité věnovat pozornost oběma, na co si dát při návrhu webu pozor a proč by jej neměl tvořit jen programátor?

Michael Repetný
Rozhovory

František Kusovský jako první designer mezinárodního startupu Intercom

Proč je v ČR spousta šikovných designérů, ale jen málokterý z nich zamíří do USA? Jak může profil na oborové sociální síti změnit váš život a proč není nikdy pozdě najít se v něčem, co vás baví?

Michael Repetný
Případové studie

Fab pomocí AB testu tlačítka zvýšil tržby o 49 %

Fab je tržiště pro designové nadšence. Nakupují a prodávají se tu různé produkty od vybavení domácnosti, oblečení, sběratelských edic po nejrůznější technologické vychytávky. Na svém eshopu testovali různé verze tlačítek. Jaká varianta jim přinesla o 49 % více tržeb?

Michael Repetný
Rozbory webů

Advertia vs. zákazník

Jak snadno se objednává na webu agentury Advertia? Prošli jsme objednávkový proces a vytvořili komentovanou prezentaci toho, co nás zaujalo a co by se dalo zlepšit.

Michael Repetný
Knihy

Nejoblíbenější knihy top 11 e-commerce podnikatelů v ČR

Jaké knihy by doporučily hvězdy české e-commerce jako inspiraci pro ostatní? Co čtou ředitelé Alzy, CZC, Mallu nebo Zootu? Přesně to jsem se snažil zjistit. Podařilo se. A když jsem byl v tom, udělal jsem shrnutí všech doporučených knih.

Michael Repetný
Knihy

David a Goliáš: outsideři, odpadlíci a umění bojovat s obry

Zjistěte, kdo je opravdovým outsiderem! Pravděpodobně znáte biblický příběh Davida a Goliáše: malý pastýř porazí velkého a silného válečníka díky svému důvtipu a dobře mířenému výstřelu ze svého praku.

Michael Repetný